Gece Kitaplığı Yorgun Ana - Mehmet Karaaslan

Gece Kitaplığı Yorgun Ana - Mehmet Karaaslan

Anasayfa / Hobi & Kültür / Kitap Kültür / Edebiyat / Roman
TRY 190 In stock
190 TL 437 TL 42% OFF Promosyon Sadece 1 Gün
Rated 4.7/5, 78 Reviews

Özellikler ve Bilgiler

Gece Kitaplığı Yorgun Ana - Mehmet Karaaslan

Her bir karış toprağı atalarımızın kanlarıyla sulanmış Anadolu bozkırı toprakları üzerinde kurulan binlerce köylerimizin içinden bir köy. Bu köylerin birinde vatani görevini yaparken şehit olan bir Anadolu yiğidinin Türk milletine emanet bıraktığı körpe kuzusu, küçük Meelde’si. Küçük yaşta yetim kalan küçük Meelde babasının şehit olduğundan habersiz baba özlemiyle büyüyordu.O zamanın âdeti töresi öyleymiş Küçük Meelde biraz kabarıp on dört on beş yaşlarına gelince kızımız büyüdü demişler kocaya vermişler. Küçük Meelde küçük yaşta gelin olmuş ağlaya ağlaya kocaya gitmiş.

\n

Gelin olunca muradını almadan, elinin kınası solmadan kocası İsmail’in vatan borcunu ödeme zamanı geldi gözyaşlarıyla kocası İsmail’i askere uğurladı. İsmail gitti bir daha geri dönmedi o da babası gibi askerde kaldı, vatan görevini yaparken o da şehit oldu. Askerden İsmail’in yerine künyesi geldi, Meelde gelin genç yaşında dul kaldı.

\n

Çeşitli cephelerde vatanı, milleti, bayrağı, dini, imanı, namusu uğruna düşmanla savaşırken şehit düşen binlerce Türk yiğitlerinin geride bıraktığı, binlerce yetim kalan evladı, binlerce dul kalan eşlerinden biri, bir kadın, bir ana, bir Türk anası bir Yorgun Ana. Fedakâr her Anadolu kadını gibi o da kendini ailesine, yuvasına, çocuklarına adadı, bedeni yorgun düşse de hayat mücadelesinden geri durmadı kocasının emaneti olan yavrusunu büyütüyordu.

\n

 

\n

(Tanıtım Bülteninden)

\n

 

Gece Kitaplığı Yorgun Ana - Mehmet Karaaslan