Altın Kitaplar Acı Kahve - Agatha Christie

Altın Kitaplar Acı Kahve - Agatha Christie

Anasayfa / Hobi & Kültür / Kitap Kültür / Edebiyat / Roman
TRY 570 In stock
570 TL 1,140 TL 50% OFF Promosyon Sadece 1 Gün
Rated 4.7/5, 26 Reviews

Özellikler ve Bilgiler

Altın Kitaplar Acı Kahve - Agatha Christie

“Şu an bu odada bulunanlardan biri katil!” Bu cümle, Agatha Christie’nin romanlarında belki de en çok duyduğunuz cümlelerden biri ve aynı zamanda romanın konusunu oldukça güzel özetliyor. Christie’nin ünlü kurgusal dedektiflerinden biri olan Hercule Poirot, yeni bir patlayıcı türü için formül geliştiren ünlü fizikçi Sir Claud Amory'nin evini ziyaret etmeye çağrılır ama geldikleri gece onun zehirlendiğini öğrenir. Poirot, şimdi Amory konutunda toplanan diğer insanlardan hangisinin katil olduğunu bulup, bu gizemi çözmek zorunda. Gelin, evrensel ve anlaşılır bir dille kaleme alınan bu sürükleyici roman hakkında biraz bilgi verelim.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

“Acı Kahve” adlı kitabı neden okumalısınız?

\r\n\r\n

Agatha Christie’nin güçlü kaleminden çıkan bir polisiye romanına daha hazır mısınız? Acı Kahve romanı okuyucuya Londra dışında büyük, lüks bir evde yaşayan bir bilim insanı olan Sir Claud Amory'nin hikâyesini anlatıyor. Amory, savaşları ve belki de ülkelerin geleceğini tamamen değiştirebilecek bir devrim niteliğinde patlayıcı bir formül geliştiriyor. Formül, evindeki biri tarafından çalınıyor ve Amory, Hercule Poirot'nun yardımını istemeye karar veriyor. Dedektifin eve varacağı akşam misafirlerini kütüphaneye kilitleyen Sir Claud, hırsızın formülü kimse ona soru sormadan yerine koymasına izin vermek için ışıkları kapatıyor. Işıklar açıldığında herkes büyük bir sürpriz ile karşılaşıyor: Sir Claud öldürülüyor. Peki, katil kim? Sayfalar boyunca herkesten şüpheleneceğiniz bir yolculuk başlıyor. Hercule Poirot ve arkadaşı Kaptan Hastings, katili bulmak ve küresel bir felaketi önlemek için bu gizemi çözmek zorunda kalıyor. Ustaca kurgulanmış olay örgüsü ve hem düşündüren hem güldüren sahnelerle dolu roman, okuyucuyu gizem dolu bir dünyaya dâhil ediyor. Son sayfaya kadar tahminlerinizi sürdürebileceğiniz romanda Agatha Christie, okuyucu için harika bir karakter koleksiyonu inşa ediyor.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Bunları biliyor muydunuz?

\r\n\r\n

Agatha Christie’nin Acı Kahve’yi ilk olarak bir tiyatro oyunu şeklinde kaleme aldığını biliyor muydunuz? Oyunun romanlaştırılması, Avustralya doğumlu yazar ve klasik müzik eleştirmeni Charles Osborne tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Romanlaştırılmadan önce Agatha Christie’nin en az bilinen eserleri arasında yer alan oyun, 1931 yılında Black Coffee (IMDb: 6.1) adıyla sinemaya uyarlanır ve 1998 yılında roman olarak Birleşik Krallık ve Amerika'da yeniden yayımlanır. Dilerseniz romanı okumayı bitirdikten sonra beyaz perde uyarlamasını da izleyebilir, romanı görsel ögelerle destekleyebilirsiniz. Toplam 152 sayfadan oluşan ve orijinal ismi “Black Coffee” olan roman, 2018 yılında Altın Kitaplar imzasıyla Türkiye’de okuyucuya sunulur. Romanın tercümesini ise Dilek Akari üstlenir.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

\r\n\r\n

1976 yılında aramızdan ayrılan Agatha Christie’nin Türkçeye tercüme edilen birçok romanı bulunuyor. Yazarın özellikle Hercule Poirot karakteri etrafında şekillenen 

Altın Kitaplar Acı Kahve - Agatha Christie